Barn- och utbildningskontoret

Inrymmer förvaltningens centrala funktioner för ledning, verksamhetsstöd, skol-IT, administration inom förskola/pedagogisk omsorg och kvalitetsarbete samt nämndens administration.

Förvaltningschef
Martin Eksath
0456-816224
martin.eksath@solvesborg.se

Verksamhetschef skola
Patrik Grimmesjö
0456-816225
patrik.grimmesjo@solvesborg.se

Åsa Gerthsson-Nilsson
Verksamhetschef förskola/elevhälsa
asa.gerthsson-nilsson@solvesborg.se

Lena Mattsson
Nämndsekreterare
0456-816190
lena.mattsson@solvesborg.se

Helena Thagesson
Ekonom
0456-816364
Helena.thagesson@solvesborg.se

Mattias Åberg
Personalspecialist
0456-816333
mattias.aberg@solvesborg.se

Joachim Fryklund
Skol-IT samordnare
0456-816217
Joachim.fryklund@solvesborg.se

Fredrik Belfrage
Chef Fritidsgårdarna
0456-816329
fredrik.belfrage@solvesborg.se

Anders Borgman
Kvalitetsutvecklare
0456-816232
anders.borgman@solvesborg.se

Göran Lindgren
Samordnare skola
0456-816198
goran.lindgren@solvesborg.se

Lena Ysberg
Skolskjutshandläggare
0456-816192
lena.ysberg@solvesborg.se

Jennie Andersson
Barnomsorgsadministratör
0456-816302
Jennie.andersson@solvesborg.se

Kristina Eriksson
Administratör
kristina.eriksson@solvesborg.se

Gå direkt till:

Kontaktinfo

Barn- och utbildningskontoret Stadshuset Våning 2
Repslagaregatan 1
294 34 Sölvesborg
buk@solvesborg.se

Skicka en kommentar om innehållet på sidan
Här kan du skicka in synpunkter på innehållet på den aktuella webbsidan. Din kommentar kommer inte att publiceras, utan skickas till personen som ansvarar för sidan.
* = Obligatorisk uppgift

Ange ett meddelande!

Ange en riktig e-postadress!

Filen var för stor! Välj en mindre.

Ange vad är det för veckodag idag!

Tipsa en vän
Här kan du tipsa en vän om den aktuella webbsidan.
* = Obligatorisk uppgift

Ange din väns namn!

Ange din väns e-postadress!

Ange ditt namn!

Ange din e-postadress!

Ange vad är det för veckodag idag!

Uppdaterad: 2017-08-30 Ansvarig: Lena Mattsson
Sölvesborgs kommun, 294 80 SÖLVESBORG. Besök: Repslagaregatan 1. Telefon: 0456-816 000. Telefax: 0456-134 29. info@solvesborg.se
Org.nr: 21 20 00 0852. Bankgiro: 343-5625. Ansvarig utgivare: Kommunchef Lars Ericsson. kommunikation@solvesborg.se

In English

Tourist information in English »

Auf Deutsch

Vorgewählte Informationen auf Deutsch »