Information, anmälan

Vi söker dig/er som vill bidra till ett spännande festivalprogram för alla åldrar och intressen under Sölvesborgs stadsfestival Killebom! Är du kanske musiker, kreatör, jonglör eller en förening som vill medverka under festivalen på ett eller annat sätt? Tveka inte att höra av dig till oss, på denna sida finner du kontaktuppgifter till oss på Sölvesborgs kommun som arbetar med Killebom.

Kontakta oss

Festivalsamordnare/Artistbokning

Sara Dahlberg
0456-81 60 67
sara.dahlberg@solvesborg.se

Praktiska frågor

Sanna Persson
0456-81 61 65
sanna.persson@solvesborg.se

Kommunikation och marknadsföring

Charlotte Pettersson
0456-81 61 60
charlotte.pettersson@solvesborg.se

Säkerhetssamordnare

Henrik Johnsson
0456-81 61 18
henrik.johnsson@solvesborg.se

Sommarmarknad

Ann-Louise Bolin
0456-81 60 66
marknad@solvesborg.se

Medeltida marknad

Marcus Bernhardsson
Telefon: 0456-81 68 63
marcus.bernhardsson@solvesborg.se

Försäljningsplats

Ann-Louise Cato
0456-81 61 29
ann-louise.cato@solvesborg.se

Kulturkvarteret

Pernilla Weirum
0456-81 68 51
pernilla.weirum@solvesborg.se

Barnkvarteret

Angelina Jönsson
0456-81 61 81
angelina.jonsson@solvesborg.se

Mötesplats för seniorer

Christina Nordin
0456-81 60 38
christina.nordin@solvesborg.se

Kontakt

Om Killebom