Kontakta oss

Har du frågor om Killebomfestivalen? Tveka inte att kontakta oss.

Nedan finner du kontaktuppgifter till oss på Sölvesborgs kommun som arbetar med Killebomfestivalen.

Festivalsamordnare

Artistbokning, försäljningsplats och sommarmarknad

Angelina Jönsson
0456-81 61 84
angelina.jonsson@solvesborg.se

Praktiska frågor för medarrangörer

Sanna Persson
0456-81 61 65
sanna.persson@solvesborg.se

Kulturkvarteret/Konst- och designmarknad

Pernilla Weirum
0456-81 68 51
pernilla.weirum@solvesborg.se

Kommunikation och marknadsföring

Charlotte Pettersson
0456-81 61 60
charlotte.pettersson@solvesborg.se

Säkerhetssamordnare

Henrik Johnsson
0456-81 61 18
henrik.johnsson@solvesborg.se

Medeltida marknad

Marcus Bernhardsson
Telefon: 0456-81 68 63
marcus.bernhardsson@solvesborg.se

Mötesplats för seniorer

Christina Nordin
0456-81 60 38
christina.nordin@solvesborg.se

Kontakt

Om Killebom