Praktisk information

På denna sida finner du kontaktuppgifter till oss på Sölvesborgs kommun som arbetar med Killebom. Här finner du även information för dig som är försäljare eller som arrangerar en aktivitet under festivalen.

Kontakta oss

Festivalsamordnare/Praktiska frågor

Sanna Persson
0456-81 61 65
sanna.persson@solvesborg.se

Artistbokning

Sara Dahlberg
0456-81 60 67
sara.dahlberg@solvesborg.se

Kommunikation och marknadsföring

Charlotte Pettersson
0456-81 61 60
charlotte.pettersson@solvesborg.se

Säkerhetssamordnare

Anders Borgman
0456-81 62 32
anders.borgman@solvesborg.se

Sommarmarknad

Ann-Louise Bolin
0456-81 60 66
marknad@solvesborg.se

Försäljningsplats

Ann-Louise Cato
0456-81 61 29
ann-louise.cato@solvesborg.se

Kulturkvarteret

Pernilla Weirum
0456-81 68 51
pernilla.weirum@solvesborg.se

Barnkvarteret

Angelina Jönsson
0456-81 61 81
angelina.jonsson@solvesborg.se

Ungdomskvarteret

Fredrik Belfrage
0456-81 63 29
fredrik.belfrage@solvesborg.se

Duvans mötesplats

Christina Nordin
0456-81 60 38
christina.nordin@solvesborg.se

Karta över Sölvesborg

Använder du en mobil ser du hela kartan större på Google maps Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.

Borttappat/upphittat

Gå till scenen på Stortorget för att lämna in eller hämta ut borttappade och upphittade föremål under festivalen. För att anmäla ett borttappat föremål ska du kontakta polisen.

Kontakt

Om Killebom